Obowiązki importera w zakresie opakowań i produktów

Jesteś importerem lub sprowadzasz do Polski towar w ramach wewnątrzwspólnotowego nabycia produktów w opakowaniach. Towar trafia do Ciebie zapakowany i zabezpieczony w dodatkowe opakowania zbiorcze. Jako wprowadzający do obrotu Opakowania i produkty jesteś zobligowany do rozliczenia się z wprowadzenia - zapewnienia odpowiedniego poziomu odzysku i recyklingu, zapłacenia opłaty produktowej oraz opłacenia działań w ramach Publicznych Kampanii Edukacyjnych. Również wprowadzanie surowców lub produktów na potrzeby prowadzenia własnej działalności rozumiane jest jako wprowadzanie opakowań i nakłada ustawowe obowiązki na wprowadzającego.


Obowiązki importera w zakresie opakowań i produktów

Jako importer podlegasz pod ustawę o Opakowaniach i produktach jeśli:

 1. 1

  Importujesz produkty zapakowane w opakowania jednostkowe lub zbiorcze.

 2. 2

  Sprowadzasz towar, który jest dodatkowo zabezpieczony na czas transportu (np. kartony na palecie owinięte folią stretch).

 3. 3

  Sprzedajesz importowane produkty w ich własnych lub dodatkowych opakowaniach.

 4. 4

  Wprowadzasz do obrotu na rynek polski produkty z krajów Unii Europejskiej lub innych.

Pamiętaj!

Wszystkie produkty, które importujesz i wprowadzasz do obrotu w opakowaniach po raz pierwszy (jesteś pierwszym wprowadzającym) powodują, że jesteś zobligowany do zapewnienia odpowiedniego poziomu odzysku i recyklingu tych opakowań.

Podpisz umowę z Organizajcą Odzysku Opakowań TOM-DOLEKO-EKOLA - przejmiemy Twoje ustawowe obowiązki związane z opakowaniami!

Przejmujemy obowiązki importerów w zakresie Opakowań i produktów:

 1. 1

  Przejmujemy obowiązki związane z opakowaniami

  Przejmiemy formalności związane z wprowadzanymi przez Ciebie do kraju opakowaniami. Podajesz nam jedynie ich masy.

 2. 2

  Składamy za Ciebie wymagane sprawozdania

  Poprowadzimy sprawozdawczość zapewniając odpowiednie poziomy odzysku i recyklingu wszystkich opakowań, które za Twoim pośrednictwem trafiają na rynek.

 3. 3

  Chronimy Cię przed wysoką opłatą produktową

  Chronimy Cię przed wysoką opatą produktową - płacisz jedynie niską kwotę wynikającą z mas wprowadzanych opakowań. Tanio i bez zbędnych komplikacji.

 4. 4

  Budujemy Twój ekologiczny wizerunek

  Prowadzimy działania w ramach Publicznych Kampanii Edukacyjnych. Bez umowy z organizacją odzysku takie działania musisz realizować samodzielnie.

 5. 5

  Odciążamy Twój biznes

  Wspieramy rozwój Twojego biznesu. Jeśli chcesz wprowadzić do obrotu nowy rodzaj opakowania – poinformuj nas, a my pomożemy w jego prawidłowym rozliczeniu

Importujesz produkty -
nie rozliczaj opakowań samodzielnie!

Importując produkty do kraju stajesz się tzw. wprowadzającym. Musisz rozliczyć się z opakowań, które za Twoim pośrednictwem trafiły na rynek krajowy - wnieść opłatę produktową, finansować Publiczne Kampanie Edukacyjne i złożyć stosowne sprawozdanie. Nie rób tego samodzielnie!

Przekaż swoje obowiązki importującego w zakresie Opakowań i produktów Organizacji Odzysku Opakowań TOM-DOLEKO-EKOLA!